Sėkmės istorijos

Sėkme žmonės vadina daugelį dalykų. Tačiau mes drįstame teigti, kad didelė jos dalis – atrasti savo talentą ir darbą, kuris “veža”.  Aritmetika paprasta – jam atiduodam mažiausiai 8 valandas, trečdalį paros ir jau nuo mūsų sėkmės priklauso ar tas valandas galime priskirti savo gyvenimui, kuriuo mėgaujamės,  ar jos mus nuo jo atskiria, o gal tarnauja tik tam, kad galėtume finansuoti tai, ką vertiname.  Svetimos sėkmės istorijos kartais tampa impulsu ieškoti savosios. 

photo 1Ramunė Vigelė –  kirpėja – kūrėja, kelių salonų savininkė,  Pivot Point kirpimų akademijos dėstytoja, naujausius katalogus pristatanti Femina Bona rengiamuose seminaruose.

Sėkmingas kelio vingis

 Jaunystėje stojau į Lietuvos muzikos akademiją, nes prieš tai baigiau akordeono studijas St. Šimkaus konservatorijoje, nors turėjau slaptą norą – būti kirpėja.  Žinojau, kiek laiko reikia skirti akordeonui, norėjau

daugiau kūrybinės laisvės, kurią galima realizuoti keičiant žmonių išvaizdą. Tik tais laikais gerai besimokančiai, diplomu su pagyrimu muzikos studijas baigusiai, studentei stoti į profesinę mokyklą (kolegijos tuomet nebuvo) atrodė  visiškai nelogiška ir niekuo nepateisinama.

Dabar galiu pasakyti, kad Muzikos akademijos pedagoginis –  sceninis atlikėjos diplomas man pravertė. Ypač kai paaiškėjo kuo išties turėčiau užsiimti.

Sėkmės taškas

 Po pirmojo gimdymo,  sau visai negraži, užsukau į grožio saloną pagalbos. Negavusi jos, supratau, kokios išties  plačios kirpėjo profesijos perspektyvos. Buvau grįžusi iš Jungtinių Arabų Emyratų, turėjau pakankamai lėšų, praktikoje išlavintus anglų kalbos įgūdžius ir kitokį suvokimą apie plaukų kirpimus. Pradžia, žinoma, nėra lengva. Įsiliejusi į Pivot Point  akademijos dėstytojų komandą garantavausi sėkmę ateičiai.

Sėkmės raktas

2000 m. prasidėjo mano akademinio kirpimo karjera. Smalsumas ir žinių troškimas nuvedė ir į kitų akademijų “master class”  Tobulėjau. Ieškojau skirtumų tarp geriausių akademijų. Tų ieškojimų rezultatai tapo pastebimi kirpimuose, o klientų atsidavimas leido drąsiai kurti.

Taigi, raktų daug – atsakomybė prieš komandą, darbštumas, nuoširdumas kolektyve, žinių troškimas, kūrybiškumas scenoje. Galėčiau sakyti, kad atsidūriau tarsi vientisoje į viršų kylančioje spiralėje. Kalendoriuje „tirštai“  sužymėti renginiai, klientų vizitai, seminarai. Atostogų dienos taip pat kupinos įvykių.

Sėkmės receptas

Be užsispyrimo ir tikėjimo savimi kirpėjo karjera neįmanoma. Nesvarbu ar mokinys atėjo dėl “mamos”, ar dar tik ieško savęs, o gal jau susivokęs. Tas, kurį “veža” ši specialybė, vėliau nekaltins nei mamos, nei mokytojo, nei klasės, oro, Lietuvos. Tas, kurį “veža” turės 100 klausimų ir mažais žingsniukais tols nuo visų kitų,  likusių tiesiog “kirpėjuose”. O jeigu dar pavyktų atsidurti šalia to, kurio darbas įkvepia, panašus į idealą, tai suveiktų kaip bomba. Tai tiesesnis ir trumpesnis kelias į sėkmę.

Taip manau aš, kuri klaidžiojo ir surado. Manau dabartinis mano pasirinkimas „šildyti“ jauną talentą, atiduodant savo žinias, Femina Bona paskatinus ir jos draugiškame glėbyje tapus dėstytoja  – ne apsirikimas. Nors nutinka visko.  Dar esu kelyje!

10363134_10202187946845753_8133051807233103757_n

Laura Naseckienė (Zygmantaitė) – vizažistė, įvairiuose leidiniuose spausdinamų  fotosesijų modelių ir viršelio veidų  makiažo autorė

Sėkmingas posūkis

 Baigiau teisės studijas  M. Riomerio universitete.  Maniau, kad tai geriausia specialybė, bet greitai paaiškėjo, kad popierizmas – ne man! Mečiau darbus, nusprendžiau užsiimti ta veikla, kuri  man džiugina širdį. Prisiminiau, kad dar būdama vaikas mėgau ne tik lėles gražinti, bet ir drauges. Vėliau draugės ateidavo pasidaryti makiažą ar šukuoseną eidamos į pasimatymus.

Keista, kad baigus mokyklą nepagalvojau, kad galėčiau mokytis kirpėjos ar vizažistės profesijos.  Teko imtis to jau po teisės studijų. Femina Bona Wellness Institute pirmiausia buvo  makiažo kursai, vėliau  ten pat įgyta dar viena kvalifikacija – plaukų stilistas-plataus profilio kirpėjas (meistras).  Dar vėliau  ir vėl ten pat – makiažo tobulinimosi kursai, stiliaus formavimo ir įvaizdžio kūrimo seminaras. Net spirgėjau, kaip norėjau kuo daugiau sužinoti ir praktikos įgyti.

Sėkmės taškas

Kiekvienais metais prieš Naujuosius metus užsirašau savo darbaknygėje, ką norėčiau pasiekti, padaryti, įgyvendinti per būsimus metus. Tai būna susiję su darbu ir su asmeniniu gyvenimu – visos mano slaptos svajonės . Nereikia būti „godžiam“ ir visko norėti iš karto, geriau po truputį ,mažais žingsneliais. Anksčiau labai norėjau dalyvauti įvairiuose projektuose ar pamatyti savo darbą ant žurnalo viršelio. Dabar akimis perbėgu  per spaudą ir labai smagu pamatyti ten besipuikuojančius savo darbus.

Pernai viena iš užrašytų svajonių  – turėti savo darbo vietą. Dabar  kartu su drauge jau įgyvendinome savo svajonę – atidarėme studiją!

Sėkmės raktas

Esu labai pozityvus žmogus, nežinau ar tai yra gerai, gal kitiems tai nesuprantama, bet neigiamų minčių neprisileidžiu. Labai tikiu, kad jeigu visa širdimi nori –  tikrai gali pasiekti ir turėti. Svajonės pildosi, tik nereikia savęs „blokuoti“ neigiamomis mintimis: gal nepavyks, o kas bus, jeigu. Reikia mažiau klausytis, kas ką šneka. Bus taip, kaip turi būti! Niekas gyvenime nevyksta veltui, jei kažkas nepavyko, vadinasi, reikia daryti kažką kitaip ir žiūrėti pirmyn – problemas spręsti tada, kada jos yra.

Sėkmės receptas

Reikia mylėti tai, ką darai. Man labai svarbus grįžtamasis ryšys. Labai dažnai gaunu iš nepažįstamų žmonių žinučių, kurie giria, žavisi mano darbais, tai labai džiugina širdį, labai! Būna kai rašo, kad norėtų pradėti mokytis  makiažo ar kirpėjo specialybės, klausia patarimų. Rašo jau pabaigę mokslus, nemažai mano klienčių, pažįstamų irgi baigė makiažo kursus. Sakė, kad stebėdamos mano darbus  nusprendė tai padaryti. Geras žodis nuteikia pozityviai ir skatina geriau dirbti. Dažnai sulaukiu ir savo nuotakų  ar kitų klienčių gražių padėkų, kitos rašo: „ dar niekada nebuvau tokia graži“ , kitos net susigraudina iš laimės ir vaizdo, kurį pamato veidrodyje.  Aš labai myliu savo darbą, nepaisant to, kad mano darbo diena savaitgaliais  būna prasideda ir trečią ryto.