Joakim Roos seminaras kirpėjams

 LIETUVOJE – OMC EUROPOS ČEMPIONAS, MENO VADOVAS, TARPTAUTINIS TRENERIS, PIVOT POINT KIRPIMŲ AKADEMIJOS TARPTAUTINIS TRENERIS,

MAESTRO IŠ ŠVEDIJOS – JOAKIM ROOS

 shot joakim

2014 m. spalio 16-18  d. „Inspired by Femina Bona“ rengė Lietuvos kirpėjų meistrų mokymus kartu su Maestro iš Švedijos – Joakim Roos.

Mokymų siekis – skatinti kirpimo meistrus naudoti savo darbe naujas įkvepiančias technikas, ekstremalias tekstūras, avangardą bei kūrybą kylančią iš fantazijos, telkti Lietuvos kirpėjus į  kūrybingą bendruomenę.

Joakim Roos į savo mokymus Europoje, Azijoje ir Amerikoje pritraukia tūkstantines auditorijas – kirpėjus, stilistus, tarptautinių kirpėjų konkursų dalyvius.  Joakim Roos – charizmatiška asmenybė, savo mokymuose apjungianti ekstravaganciją, netipines formas bei spalvas.

„Joakim yra legendinis Pivot Point dėstytojas ir treneris“,- neabejodama tvirtina Master Class kirpėjams lektorė ir meistrė Ramunė Vigelė.

Maestro gali didžiuotis OMC Europos čempiono titulu, OMC meno vadovo bei tarptautinio trenerio pareigomis. J. Roos yra tarptautinės kirpimų akademijos Pivot Point treneris bei kolekcijų kūrėjas. Lietuvoje pirmą kartą lankėsi prieš daugiau nei 10 metų ir sulaukė didelio susidomėjimo.

Šių metų spalį Joakim Roos Lietuvą aplankė antrą kartą. Maestro vedė vienos dienos seminarą „Thinking outside the box“ bei poros dienų praktinius užsiėmimus. Seminare dalyvavo beveik 100 kirpėjų iš Lietuvos ir Latvijos. Maestro pristatė du šukavimus ir keturis kirpimus iš savo tarptautinės programos, su kuria lankėsi Singapūre, Stokholme ir kt. Kirpėjai su nekantrumu laukė seminaro ir liko sužavėti. „Laisva, kūrybinga, meniška siela kurią verta pamatyti!!!“, „Labai kūrybiškas žmogus, laisvas ir malonus, tikrai verta jį pamatyti!!!“, „Charizmatiškas meistras, yra ko pasimokyti, labai patiko“ – tai keletas atsiliepimų

Po mokymų J. Roos negailėjo šiltų žodžių apie Lietuvos kirpėjus. „Lietuvos kirpėjai nesiskiria nuo kitų šalių meistrų, kuriems neužtenka žinoti tik kirpimo technikas, jie siekia kūrybos, ieško įkvėpimo paprastuose dalykuose,“- pastebėjo Joakim Roos.

„Inspired by Femina Bona“ atsižvelgdama į kirpėjų poreikius ir susidomėjimą, pažada suorganizuoti maestro Joakim Roos seminarą jau  kitais metais.

Joakim Roos įspūdžiai Lietuvoje

1.  Lietuvoje buvote prieš 13 metų. Kokius pokyčius žmonėse, kirpėjuose, aplinkoje pastebite?

Pastebėjau žymiai profesionalesnę atmosferą kirpėjų bendruomenėje. Tarptautinės Pivot Point akademijos vardas Lietuvoje sustiprėjo ir yra labiau žinomas negu prieš 10 metų.  Kirpėjų domėjimasis  mada ir naujovių taikymas kasdieniniuose darbuose mažesniuose regionuose yra aktyvesnis negu didžiuosiuose pasaulio mados ir stiliaus miestuose. Lietuvoje meistrai yra suinteresuoti siekti tobulumo grožio industrijoje, man didelį  įspūdį padarė jų aukštas techninių žinių lygis.

2.  Jūsų seminarai vyksta visame pasaulyje. Kokias tendencijas kirpėjų sferoje pastebite?

Šiais laikas tendencijos, mados bei stiliai yra labai lankstūs. Klasikinės taisyklės yra laužomos ir pertvarkomos –  avangardas apjungiamas su elegancija, grubūs elementai derinami su lengvumu. Taip išgaunami labai įdomūs, regis tarpusavyje sunkiai derantys elementų deriniai. 

3. Papasakokite daugiau apie save – kaip atsiradote kirpejų elite?

Oho… Labai įdomus klausimas! Galiu tradiciškai atsakyti – visko pasiekiau sunkiu darbu ir atsidavimu. Kirpykloje asistavau jau būdamas 9 metų. Pivot Point akademijos dėstytoju pradėjau dirbti Čikagoje 1990- aisiais. Savo karjeroje aktyviai dalyvavau tarptautiniuose kirpėjų čempionatuose – iškovojau 12 aukso medalių įvairiuose OMC konkursuose. Vėliau, turėdamas didelę patirtį kaip dalyvis, norėjau perteikti savo žinias kaip treneris meistrams, besiruošiantiems OMC čempionatams. Treniravau Kinijos, Švedijos nacionalines komandas, taip pat dalyvauju individualiai organizuojamuose seminaruose. Tiesiog myliu savo darbą, o be kūrybos tiesiog negaliu įsivaizduoti savo kasdieninio kelio.

4. Pivot Point akademija. Tendencijos. Planai.

Kūrybinis Pivot Point akademijos kūdikis yra  „Creative Jam“ sesija. Kiekvienam kirpėjui, ieškančiam įkvėpimo savo darbe, siūlau sudalyvauti šioje sesijoje. Ji suteiks jums galimybę pažvelgti  į kirpimą ar šukavimą per naujai atrastų formų, esančių mūsų kasdienybėje, prizmę. Šį  projektą jau sėkmingai įgyvendinome tokiuose  mietuose  kaip Amsterdamas (Olandija), Stoholmas (Švedija), Taipėjus (Taivanas), Meksikas ir Guadalajara (Meksika),  Torontas (Kanada) ir Tokijas (Japonija).

5. Ko norėtumėte palinkėti Lietuvos meistrams?

Užtikrintai naudotis Pivot Point akademijos siūlomomis technikomis ir kūrybiškai jas panaudoti kuriant savo stilių. Taip pat linkiu nesustoti tobulėti ir niekada nepamiršti, koks gražus ir kūrybiškas yra kirpėjo darbas.